Koniec zimy

Nadeszła WIOSNA. Anomalie pogodowe dalej trwają

30.01.2020  18:58
Nadeszła WIOSNA. Anomalie pogodowe dalej trwają
Nadeszła WIOSNA. Anomalie pogodowe dalej trwają Fot: Pixinio

Pogoda wciąż szaleje. Po jednodniowej zimie, szykuje dla nas prawdziwy, wiosenny atak wysokich temperatur. Witamy na rollercoasterze temperaturowym. 

Jednodniowy atak zimy przypomniał nam, jak powinna wyglądać ta pora roku. Pogoda ma jednak wobec nas zupełnie inne plany i ponownie wracają na termometry wartości zdecydowanie za wysokie jak na styczeń.

Pogoda szykuje nam przedwczesną wiosnę

Można powiedzieć, że czas przywitać wiosnę. W całym kraju są prognozowane opady, ale jedynie deszczu, nie ma co liczyć na śnieg w takich warunkach. Powitanie zimy było jednocześnie jej pożegnaniem.

Najniższa temperatura będzie dziś na północnym-wschodzie kraju - w Olsztynie i Białymstoku maksymalnie 6-7 stopni Celsjusza. Zdecydowanie cieplej będzie w województwach: pomorskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim, gdzie termometry pokażą 8-9 kresek powyżej zera.

Natomiast najwyższej i najdziwniejszej, jak na zimę, temperatury możemy spodziewać się na zachodzie i południu kraju - tam sięgnie ona nawet 10-11 stopni. Jedynym przypomnieniem, że nie panuje gorące lato będzie silny i porywisty wiatr - osiągający prędkość nawet do 70 km/h, a wysoko w górach do 130 km/h.

Przeczytaj więcej
Komentarze