18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nic miłego

Nawałnice nad Polską. GRAD WIELKOŚCI PIĘCIOZŁOTÓWKI

30.06.2022  16:26
Nawałnice i opady gradu w Polsce
Nawałnice i opady gradu w Polsce Fot: Pawel Murzyn/East News

Nad Polską przetoczą się zabójcze nawałnice. Upały, środek lata i sezon burzowy obfitują w takie właśnie bardzo niebezpieczne przygody. Uwaga na głowy!

Czerwiec pokazał nam, co znaczy prawdziwe lato. Pod koniec miesiąca zapanowały prawdziwie piekielne temperatury, które spędzają nam wszystkim sen z powiek. Jak przeżyć takie zabójcze zjawiska, jak dodatkowe nawałnice?

Jak się okazuje jest trochę prawdy w powiedzeniu: "co nas nie zabije, to nas wzmocni". W najbliższym czasie zmierzymy się nie tylko z upałami, ale także z gwałtownymi niebezpiecznymi dla zdrowia i życia załamaniami pogody.

Nawałnice i opady gradu w Polsce

Już w ostatnich dniach takie burze przeszły w pasie od Jaworzna w zachodniej Małopolsce po Jelenią Górę na Dolnym Śląsku. O potężnym gradobiciu donoszą m.in. mieszkańcy Tychów. Obserwowali oni niemal niewiarygodne zjawiska pogodowe.

Intensywne burze z gradem przyniosły przerażające opady. W Jaworznie gradowe kule miały wielkość pięciozłotówki, a w Tychach - dochodziły nawet do rozmiarów piłki golfowej. Takie same mogą niedługo i niespodziewanie padać w innych regionach Polski.

W mediach społecznościowych pojawiły się już dokumentacje tych przykrych zjawisk pogodowych. Zdecydowanie nikt nie chciałby paść ich ofiarą. 

Aktualnie najgroźniejsze zjawiska - z gradem i silnymi porywami wiatru - prognozowane są w zachodniej połowie kraju. Miejmy nadzieję, że obędzie się tym razem bez ludzkich dramatów!