18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wciąż jest słabo

Niebezpieczna pogoda w Polsce. IMGW masowo ostrzega

11.08.2020  09:44
Niebezpieczna pogoda w Polsce. IMGW masowo ostrzega
Niebezpieczna pogoda w Polsce. IMGW masowo ostrzega Fot: trendobjects/Shutterstock

Niebezpieczna pogoda nad Polską! W dzisiejszym, wciąż gorącym dniu, mogą nas zaatakować burze z gradem. IMGW przytomnie ostrzega rodaków przed dramatami.

Niebezpieczna pogoda nad Polską wciąż się utrzymuje. Od kilku dni kosmiczne upały sprawiają, że trudno jest wytrzymać w domu i na dworze. Niestety, najwyraźniej będzie jeszcze gorzej.

Dziś temperatura wahać się będzie w granicach 22-31 stopni Celsjusza. Wyjątkowo nie ona jest najważniejszym przedmiotem apeli IMGW. Tym razem Instytut ostrzega przed gwałtownymi burzami z gradem.

Niebezpieczna pogoda w Polsce

Aktualnie pogoda w kraju kształtowana jest przez wyż znad Skandynawii. Nad morzem powieje porywisty wiatr, a w innych częściach kraju będzie on miał charakter raczej słaby i umiarkowany.

Dziś warunki do rozwoju burz. Burze i deszcz wystąpią w południowej połowie kraju. Będą to rozproszone pojedyncze komórki lub niewielkie struktury wielokomórkowe. Burzom towarzyszyć będą opady deszczu do 10-15 mm, punktowo do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie niewielki grad

- podaje na Twitterze IMGW.  

Miejmy nadzieję, że wiedząc wcześniej o zagrożeniu, jak najwięcej osób wykaże się zdrowym rozsądkiem.