18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Synoptycy ostrzegają

Niebezpieczny front zmierza do Polski. Spore zmiany w pogodzie

26.01.2022  16:33
Będą zmiany w pogodzie
Będą zmiany w pogodzie Fot: Andreas Politis/Shutterstock

Ubiegłoroczne, długoterminowe prognozy pogody, zapowiadające śnieżną i mroźną zimę okazały się nietrafione. Przed nami jednak spore zmiany za sprawą niebezpiecznego frontu, który niebawem pojawi się nad Polską. Synoptycy ostrzegają przed wichurami, śnieżycami oraz sporym ochłodzeniem.

Pogodę w naszym kraju kształtuje obecnie ciepły front atmosferyczny, niosący przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Łagodna auta przypominająca momentami początek marca, a nie koniec stycznia potrwa do najbliższego weekendu.

Temperatury w tym czasie będą wahać się od 0 stopni na południu kraju do nawet 7 stopni Celsjusza na zachodzie oraz Pomorzu. W centrum Polski oprócz deszczu może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg.

Będą pogodowe zmiany

Dynamiczna zmiana pogody nastąpi na przełomie stycznia i lutego. To wtedy nad Polskę dotrze front niosący ze sobą wichury oraz intensywne opady deszczu i śniegu. Wiatr momentami osiągnie prędkość nawet do 90 km/h.

W lutym pogoda ponownie się ustabilizuje. Według synoptyków na wschodzie i południu kraju chwyci mróz, natomiast na zachodzie utrzyma się temperatura dodatnia sięgająca nawet 4 stopni Celsjusza.

Wszystko wskazuje na to, że zima będzie wyjątkowo łagodna, a temperatury nie spadną poniżej minus 10 stopni Celsjusza. Jeszcze kilka tygodni i można będzie szykować się na nadejście wiosny.