18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dostaniemy po głowie

Niż Hendrik nadciąga nad Polskę. Drastyczna zmiana pogody

20.10.2021  15:11
Niż Hendrik nadciąga nad Polskę
Niż Hendrik nadciąga nad Polskę Fot: Claire Fraser/Shutterstock

Niż Hendrik nadciąga nad nasz kraj. Niestety, wiązać się to będzie z drastyczną zmianą pogody w całej Polsce. Czy zrobi się również niebezpiecznie?

Niż Hendrik sprawi, że pogoda w kraju w najbliższych dniach nabierze zaskakującego oblicza. Prognozy wskazują na to, że możemy spodziewać się bardzo dużego ocieplenia. Nasze termometry mogą wskazać nawet... 20 stopni Celsjusza.

Niż Hendrik nadciąga nad Polskę

Jednocześnie pogoda w kraju może być bardzo nieprzewidywalna. W nocy ze środy na czwartek niż Hendrik w nas uderzy. To będzie miało poważne konsekwencje dla nas wszystkich, jak Polska długa i szeroka.

"Na południu Europy króluje rozległy wyż PHILINE. (...) różnica ciśnień pomiędzy tymi obszarami będzie przyczyną załamania pogody, a przede wszystkim silnego wiatru w Europie i w Polsce. Drugą z przyczyn będzie sam niż i związane z nim fronty atmosferyczne. Pierwszy z nich (ciepły) już teraz przynosi pogorszenie aury na wschodzie kraju. W środę do kraju dotrze kolejny front, który przyniesie opady w nocy ze środy na czwartek. Niż HENDRIK przejdzie dość przewidywalną trajektorią na wschód. Największy wpływ na załamanie pogody w Polsce będzie miał niż wtórny, który wraz z frontem chłodnym uderzy w nasz kraj w czwartek" - podaje serwis fanipogody.pl.  

Takie załamanie pogody oznacza w skrócie: silny wiatr i burze, które w październiku należą do rzadkości. Możemy spodziewać się również wichury w granicach od 70 do 80 kilometrów na godzinę. W czwartek osiągać może prędkość do 100 km/h.

Z uwagi na takie niezbyt optymistyczne prognozy, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w 12 województwach, z czego w jednym (zachodniopomorskim) wprowadzono zagrożenie II stopnia.

Trzymajcie się ciepło i bezpiecznie!

Czytaj także
Przeczytaj więcej