niż nas zmrozi

Jarosław zaatakował, zrobiło się paskudnie. Chmury i śnieg nad Polską

28.10.2019  07:45
Jarosław zaatakował, zrobiło się paskudnie. Chmury i śnieg nad Polską
Jarosław zaatakował, zrobiło się paskudnie. Chmury i śnieg nad Polską Fot: Shutterstock

Zapowiadany w ostatnich dniach niż Jarosław jest już nad Polską. Od samego rana zrobiło się zimniej i jeśli macie nadzieję, że to tylko poranny chłodek, przykro nam, nic z tego. Będzie zimno. I szybko się to nie zmieni.

Zaledwie kilka stopni Celsjusza z rana i maksymalnie 10-12 w ciągu dnia będzie w poniedziałek w Polsce. Za bardzo ciepłym październikiem możemy zacząć już tęsknić. Przez najbliższe dni będzie robiło się coraz gorzej.

W poniedziałek niemal wszędzie będzie pochmurno, z czasowymi przejaśnieniami. Może też padać - dziś jeszcze głównie deszcz, a nad morzem krupa śnieżna. Pojawi się też śnieg. Na razie tylko wysoko w Tatrach (tu śnieg i deszcz ze śniegiem), jednak w kolejnych dniach białe płatki mogą spaść też w innych częściach kraju.

Temperatury nie zachwycą. Najcieplej w poniedziałek na Śląsku - do 12 stopni Celsjusza. Na północy zaledwie 9 stopni, w pozostałych częściach Polski maksymalnie 10-11.

Pogoda

Gdyby tego było mało, nieprzyjemną pogodę spotęguje wiatr. Wiać będzie w poniedziałek niby słabo lub umiarkowanie, ale porywiście. Nie zapomnijcie więc o czapkach, szalikach i ciepłej herbacie. Zwłaszcza nad morzem - tam porywy wiatru nawet do 70 km/h!

Przeczytaj więcej
Komentarze