18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre, ale prawdziwe

Niż Kerstin uderzy w Polskę. DRASTYCZNE POGORSZENIE POGODY

01.06.2022  14:46
Niż Kerstin nadciąga nad Polskę
Niż Kerstin nadciąga nad Polskę Fot: Aliaksander Karankevich/Shutterstock

Kiedy wydawało się, że aura już zaczyna być dla nas łaskawsza, od synoptyków nadeszły wyjątkowo złe wieści. Nad Polskę nadciąga niż Kerstin. Jednym słowem - szykujcie kurtki i inne ciepłe ubrania.

Miało być pięknie, miało być upalnie, a będzie jak zawsze. Nad Polskę nadciąga aura, która nie ma wiele wspólnego z radosnymi, letnimi chwilami. Nasz kraj zaatakuje niż Kerstin, który drastycznie pogorszy aurę.

W środę i w czwartek pogodę w Polsce psuć będą fronty atmosferyczne związane z niżem Kerstin, który znad północnej Polski przez kraje bałtyckie obierze kurs na Finlandię. Co to oznacza? Zamiast pięknej pogody czeka na nas jeszcze większy chłód.

Niż Kerstin nadciąga nad Polskę

Czekają nas deszczowe chmury, fronty i opady. To wszystko przeplatać się będzie z promieniami słońca i od czasu do czasu popada przelotny deszcz oraz przechodzić będą pojedyncze, lokalne burze. 

Pomimo że temperatura nie będzie zbyt wysoka i nie pojawi się gwałtowna konwekcja termiczna, to dynamika frontów sprawi, że w środę od godzin południowych w północnej Polsce pojawią się dość gwałtowne burze. W tej sytuacji lepiej zachować szczególną ostrożność.

Gwałtownym burzom towarzyszył będzie krótkotrwały, ale ulewny deszcz (możliwy nawet grad) i silny, porywisty wiatr dochodzący do 80-90 km/h. Szczególną ostrożność muszą zachować żeglarze wypoczywający na mazurskich jeziorach, bo tam szkwał burzowy może nawet... poprzewracać żaglówki!

Późna wiosna i lato powinny być już tylko ciepłe i pełne radości, ale najwyraźniej nie ma dla nas litości. Dbajcie o siebie w tym trudnym czasie.