18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wakacyjny szał

Niż Luciano nami POMIATA. Przynosi burze, ulewy i ŚNIEG

18.08.2021  12:10
Niż Luciano miażdży Polskę
Niż Luciano miażdży Polskę Fot: Scherbinator/Shutterstock

Niż Luciano z impetem uderzył w Polskę i przynosi nam bardzo nieprzyjemne zjawiska pogodowe. Burze, ulewy i wicher to nasza nowa rzeczywistość. O słonecznej i ciepłej końcówce wakacji możemy już zapomnieć.

Niż Luciano postanowił dać nam do wiwatu. Atmosferyczny złośliwiec na sam koniec wakacji przynosi nam silne załamanie pogody. W Polsce zmagamy się z ochłodzeniem, burzami i bardzo silnymi wiatrami. Taki stan rzeczy jeszcze trochę potrwa.

Niż Luciano odpowiada za gwałtowną zmianę aury, a przybył do nas znad Skandynawii. To właśnie za jego sprawą w Polsce zrobiło się chłodno i deszczowo. Na północy kraju wieje silny wiatr, a IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami. Zamiast pięknego lata mamy niekorzystną pogodę.

Co jeszcze niż Luciano ma dla nas w prezencie? Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewają się opadów deszczu, burz i silnego wiatru. Jego porywy, które będą się wzmagać nie tylko w czasie burz, mogą osiągać do 90 km/h.

Niż Luciano przynosi burze, ulewy i... ŚNIEG

Temperatura powietrza również będzie bardzo odległa od upałów, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Od teraz ma ona szanse utrzymywać się na poziomie 19-20 stopni Celsjusza. IMGW przewiduje, że z chłodną masą powietrza zostaniemy co najmniej do soboty, a nawet i niedzieli. 

Co więcej, niż Luciano przyniesie nam również opady ŚNIEGU. Co prawda nie w Polsce, a w Alpach, ale i tak śnieg w sierpniu to naprawdę duże wydarzenie pogodowe.

Luciano spowodował odepchnięcie upału daleko na południe i wschód Europy. Tam upał pozostał i może sięgać 30 stopni, a miejscami nawet 35 stopni. My dostaliśmy się natomiast pod wpływ tego chłodnego powietrza

- powiedział Tomasz Wasilewski z TVN Meteo. 

Gotowi na chłodne dni?

Czytaj także
Przeczytaj więcej