18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda wpadła w morderczy szał

Dzisiaj kataklizm w Polsce! Niż Manfred atakuje!

Wojciech Kozicki
23.08.2021  19:30
Pogoda w poniedziałek wpadła w szał. RCB i IMGW ostrzegają przed zabójczym niżem o nazwie Manfred
Pogoda w poniedziałek wpadła w szał. RCB i IMGW ostrzegają przed zabójczym niżem o nazwie Manfred Fot: Science Source/Kent Wood/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda w Polsce w poniedziałek robi się coraz bardziej niebezpieczna. Kraj atakuje niż Manfred, IMGW wydaje kolejne ostrzeżenie, RCB wysyła alerty. W niemal połowie kraju warunki atmosferyczne będą dzisiaj EKSTREMALNE!

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i IMGW biją ma alarm – pogoda w poniedziałek oszalała, spodziewane są intensywne burze i opady deszczu. Miejscami prawdopodobnie spadanie nawet 70 litrów deszczu na metr kwadratowy, więc rośnie zagrożenie powodziami i podtopieniami. Wszystko to za sprawą niżu Manfred, który w nocy z niedzieli na poniedziałek nadciągnął nad Polskę.

Pogoda w poniedziałek - gdzie burze, deszcz i grad?

Jak podaje Radio ZET, na Dolnym Śląsku czy Lubelszczyźnie ulewne deszcze przekroczyć mogą 70 mm. Na Podkarpaciu, w Małopolsce oraz Górnym Śląsku spodziewane są groźne burze, w trakcie których spadnie nawet 20 mm opadów. Pogoda największą litość okaże Polakom na północy kraju.

Najwięcej deszczu w poniedziałek do południa spadło na Ziemi Lubuskiej, miejscami było to nawet 60 mm. Strefa opadów przesuwać się będzie ku centrum kraju. - W kolejnych godzinach opady występować będą w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, południową część Mazowsza po Lubelszczyznę - wymieniał. W tych rejonach miejscami spaść może do 20 mm deszczu – informuje w poniedziałek synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. (wiadomosci.radiozet.pl)

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła alerty, w których ostrzega przed ekstremalnymi zjawiskami meteorologicznymi, mogącymi trwać do wtorku rano. Zaapelowano o zabezpieczenie rzeczy, które może porwać wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia, przed intensywnymi opadami deszczu oraz silnym deszczem z burzami dla województwa lubuskiego, ponieważ prognozowana wysokość opadów do końca ważności ostrzeżenia na obszarze całego woj. ma wynieść do 110 l/mkw. W woj. opolskim obowiązuje alert pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Dziś, w nocy i jutro rano burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe podtopienia – ostrzega RCB.

Czytaj także
Przeczytaj więcej