18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brrrrr

Ciepło, ciepło i bach! Mario namiesza, zmrozi nas i zasypie śniegiem

25.11.2019  15:21
Ciepło, ciepło i bach! Mario namiesza, zmrozi nas i zasypie śniegiem
Ciepło, ciepło i bach! Mario namiesza, zmrozi nas i zasypie śniegiem Fot: Shutterstock

Mario i Quincy - dwa różne fronty, wygrać może jeden. Silniejszy w walce tej będzie Mario - to już przesądzone. I nie ma czym się w tej kwestii cieszyć - jego obecność w Polsce nas zmrozi.

Przez kilka najbliższych dni kraj będzie pod władaniem Quincy. To pogodny wyż znad Rosji, który mniej więcej do czwartku utrzymywać będzie całkiem przyjemną, stosunkowo ciepłą pogodę. Na zachodzie kraju możliwe są temperatury do 12 stopni Celsjusza, na wschodzie około 8. A później przyjdzie Mario i wszystko zniszczy.

Śnieżny weekend

Niż Mario przywędruje do Polski pod koniec roboczego tygodnia i zdecydowanie zmieni pogodę. Temperatury zaczną spadać, by już w sobotę przynieść nam lekki mróz i opady śniegu w prawie całym kraju!

Biały puch padać będzie niemal wszędzie, tylko na zachodzie wymiesza się z deszczem. Ale to w sobotę. W niedzielę zima powinna dotrzeć także i tam.

Temperatury w ciągu dnia sięgać będą maksymalnie 4 stopni Celsjusza na zachodzie i 1-2 na wschodzie kraju. W nocy spadać będą kilka kresek poniżej zera.

Nie cieszmy się jednak z pierwszego, przyjemnego śniegu, bo napływowi zimy towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr w porywach do 60 km/h. W górach będzie jeszcze gorzej - powieje nawet do 100 km/h!

Przeczytaj więcej
Komentarze