Nie ma żartów

Odwołujemy wiosnę, od jutra powraca zima. Mocno nas zmrozi

18.02.2020  10:47
Odwołujemy wiosnę, od jutra powraca zima. Mocno nas zmrozi
Odwołujemy wiosnę, od jutra powraca zima. Mocno nas zmrozi Fot: Shutterstock

Już się cieszyliśmy na rozpoczynającą się wiosnę, a tu nieprzyjemna niespodzianka. Wraca do nas zima, od jutra nie będzie już wysokich temperatur. 

Wczoraj ogłaszaliśmy, że wiosna to tylko kwestia czasu, ale nic nas tak nie zaskakuje, jak pogoda. Okazuje się, że do Polski powraca zima! Od jutra mocno nas wszystkich przymrozi. 

Nad Polską przejdą fronty z deszczem, deszczem ze śniegiem, śniegiem i silnym wiatrem. Na kolejne 17 stopni widoczne na termometrach, musimy sobie jeszcze długo poczekać.

Zima powraca. Odwołujemy wiosnę!

Ochłodzenie skuje zimą cały kraj w najbliższym tygodniu. Jeśli schowaliście zimowe kurtki, to jest dobry czas by je wyjąć i włożyć na siebie. To wszystko przez ośrodki niżowe, przemieszczające się nad północną Europą znad Atlantyku przez Skandynawię po Rosję. To właśnie im zawdzięczamy tę zmianę.

Dodatkowe "atrakcje" pogodowe to m.in. sztorm na Bałtyku. Wichury będą miotały gałęziami w całej Polsce. 

Mamy nadzieję, że dobrze wykorzystaliście wiosenne temperatury i ładną aurę, bo nie powtórzy się ona szybko. Pogoda faktycznie nie ma litości i pokazuje, co to znaczy, że jest zmienna - z całą mocną tego określenia. 

Przeczytaj więcej
Komentarze