18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zamarzniemy?

Oficjalny KONIEC LATA. Nadchodzą... PRZYMROZKI

22.08.2021  15:07
Koniec lata
Koniec lata Fot: Pepgooner/Shutterstock

Koniec lata już tu jest, można powiedzieć, że... nadchodzi zima. W przyszłym tygodniu rozpoczną się najprawdziwsze przymrozki. Pogoda jest bardzo sroga. Jeśli zaplanowaliście późne urlopy, to nie mamy dobrych wieści. 

Koniec lata staje się faktem. Pogoda przestaje nas rozpieszczać i z dnia na dzień robi się coraz chłodniej. Najnowsze prognozy nie pozostawiają wątpliwości — wkrótce ostatecznie pożegnamy najcieplejszą porę roku i powitamy zimną jesień. Późne urlopy nie są w tym wypadku najlepszym pomysłem.

Koniec lata i PIERWSZE PRZYMROZKI

Niedziela 22 sierpnia 2021 będzie "ostatnim ciepłym dniem" - uważa synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska. Już później rozpocznie się stopniowy wzrost zachmurzenia nad całą Polską. Dodatkowo pojawiać się będą przelotne opady deszczu i burze.

W burzach na południowym zachodzie kraju może spaść do 20 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać mogą do 80 km/h

- poinformowała Grażyna Dąbrowska.

Już dzisiejszy dzień nie będzie nas rozpieszczał temperaturami, a to dopiero początek. W niedzielę najchłodniej będzie na Wybrzeżu, gdzie prognozowana jest temperatura od 18 do 20 st. C. W pozostałej części Polski od 21 do 26 st. C na Dolnym i Górnym Śląsku. 

W najbliższych dniach najgorzej zrobi się nocami. Wygląda na to, że naprawdę nie ma już nadziei na pełnię lata i należy pogodzić się z naturalną koleją pogodowych zjawisk atmosferycznych, zwiastujących jesień.

Lokalnie, zwłaszcza na północnym wschodzie kraju temperatury spadać mogą nawet w okolice zera stopni. Nie można wykluczyć przygruntowych przymrozków podczas jednej z nadchodzących nocy

- informuje portal Fanipogody.pl.

Gotowi na mróz?

Czytaj także
Przeczytaj więcej