18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Meteorolodzy ostrzegają

Ogromna fala upałów zmierza do Polski. Niepokojące prognozy

20.05.2022  12:00
Gorące lato w Europie
Gorące lato w Europie Fot: AJR_photo/Shutterstock

Meteorolodzy przewidują, że tegoroczne lato będzie wyjątkowo gorące. Zarówno w Polsce, jak i całej Europie będziemy mieli do czynienia z wysokimi temperaturami, suszą oraz gwałtownymi burzami. Pierwsze upały dadzą się we znaki już w przyszłym miesiącu.

Meteorolodzy z Accuweather przewidują, że tegoroczne lato może być rekordowo gorące. Od czerwca do sierpnia w Europie będą dominować wysokie temperatury, wiążące się niestety z niską ilością opadów.

Według prognoz fale upałów będą trwały nawet po kilka tygodni. Największe wartości pokażą termometry w Portugalii, Francji, a także we Włoszech. Jednak temperatura powyżej 30 st. utrzymywać się będzie tygodniami także w Grecji czy Rumunii.

Gorące lato w Europe

Eksperci z Accuweather ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi także w naszym kraju. Na opublikowanej przez nich mapie widać pas ciągnący się od Francji aż po Polskę, ukazujący kraje, w których będzie upalnie, ale także burzowo. Intensywne opady jedynie częściowo zmniejszą skutki susz, ale ich nie zlikwidują.

AccuWeather

Najspokojniej lato zniosą mieszkańcy północy Europy. Tam jedynie przez kilka dni temperatura przekroczy poziom 30 st. Celsjusza. Przewidywana jest także zgodna z normą częstotliwość i intensywność opadów.