18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga!

Ogromny antycyklon mknie prosto do Polski! Synoptycy ostrzegają

08.10.2021  17:59
Ogromny antycyklon coraz bliżej Polski
Ogromny antycyklon coraz bliżej Polski Fot: Rainer Fuhrmann/Shutterstock

Do Polski zbliża się ogromny antycyklon, który przyniesie najwyższe od ponad roku ciśnienie. Zmianę pogody szczególnie odczują meteopaci. Ile wskażą barometry w kraju?

Zachodnia część Rosji od wielu dni zdominowana jest przez ogromny wyż (antycyklon), który stopniowo przesuwa się w stronę Polski. Pierwsze zmiany odczujemy już w najbliższy weekend.

Według prognoz 9 października możemy spodziewać się bezchmurnego nieba w niemal całym kraju i temperatur od 11 stopni na wschodzie do nawet 15 stopni Celsjusza w zachodniej części kraju. Wzrośnie też prędkość wiatru, która w górach może sięgać nawet do 65 km/h.

Jesiennym spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu będzie sprzyjała także niedziela. Termometry w ciągu dnia pokażą od 7 do 14 stopni, a niebo będzie bezchmurne.

Dni będą słoneczne, a noce pogodne. Będzie chłodno: w dzień temperatura wzrośnie przeważnie do 10-15 stopni, a w nocy pojawią się przygruntowe przymrozki - przekazało IMGW.

Niestety, mimo pięknej pogody okresami może pojawiać się silny wiatr, który zwiększy odczuwalność chłodu. Wychodząc z domu, warto zatem zaopatrzyć się w czapkę i cieplejszą kurtkę.

Antycyklon mknie do Polski

Synoptycy z portalu twojapogoda.pl ostrzegają, że w najbliższych dniach do Polski dotrze antycyklon, który przyniesie najwyższe od ponad roku ciśnienie. Barometry pokażą nawet 1040 hPa na wschodzie i 1035 hPa na zachodzie kraju.

Wysokie ciśnienie najmocniej odczują astmatycy, którzy mogą odczuwać zwiększone kłopoty z oddychaniem. Podczas ataku antycyklonu możemy też narzekać na bóle głowy, znużenie, senność, rozdrażnienie i rozkojarzenie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej