18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pogodowy koszmar

Orkan Sabina nadciąga. Spustoszy Nemcy, nabałagani w Polsce

08.02.2020  13:10
Orkan Sabina nadciąga
Orkan Sabina nadciąga Fot: Shutterstock

Sabina nadciąga. Orkan zbliża się do Niemiec, gdzie może spowodować liczne zniszczenia. Niestety, wpłynie też na pogodę w Polsce.

Już w niedzielę wieczorem niebezpieczny orkan Sabina dotrze do Niemiec. Służby ostrzegają, że może dokonać potwornych zniszczeń.

Będzie naprawdę niebezpiecznie - wiatr ma wiać z prędkością aż 120 km/h, w porywach nawet do 170 km/h! Niemcy przewidują przerwy w dostawach prądu. Ostrzegają też, że na drogach będzie wyjątkowo niebezpiecznie i proszą o szczególną ostrożność.

Sabina namiesza w Polsce

Niestety, skutki Sabiny odczujemy też w Polsce. I to dość poważnie. Już od poniedziałku w całym kraju ma potwornie wiać. Najgorzej będzie w górach, gdzie porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 160 km/h!

Wiać będzie jednak nie tylko w górach, ale w calutkim kraju - watr przybierze siłę 60-70 km/h.

Wśród zjawisk, które spodziewane są w trakcie załamania pogody, najbardziej niebezpieczny będzie silny wiatr. Jego prędkość na znacznym obszarze Polski może okresowo osiągać w porywach ok. 70-90 km/h. Miejscami wiatr będzie silniejszy, szczególnie podczas nocy z niedzieli na poniedziałek w regionach podgórskich Sudetów i Bieszczad, gdzie może przekraczać w porywach ok. 110 km/h, a w rejonie Śnieżki nawet ok. 160 km/h

- piszą Łowcy Burz.

Już teraz IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Alerty Instytutu obowiązywać będą od niedzieli - przy czym wiatr silnie wzmóc się ma w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pierwszy dzień tygodnia ma być już naprawdę niebezpieczny.

Ale wiatr to nie jedyny skutek orkanu, jaki odczujemy. W całej Polsce zrobi się dużo zimniej i po słonecznym, ciepłym weekendzie, nastąpią opady deszczu (a nawet ulewy), deszczu ze śniegiem i śniegu.

Przeczytaj więcej
Komentarze