18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimno jak w sercu Jarosława

Atak zimy w Polsce! Rekordowe mrozy aż strach!

Wojciech Kozicki
18.01.2021  12:03
Atak zimy, rekordowe mrozy w Polsce. Zimokalipsa nadciąga!
Atak zimy, rekordowe mrozy w Polsce. Zimokalipsa nadciąga! Fot: Polska Press/East News

Gdyby głupota polityków dawała ciepło, mielibyśmy w Polsce tropiki. Tymczasem prognoza pogody mrozi krew w żyłach… dosłownie! Polska przeszła w weekend atak zimy i na tym nie koniec. Tak jak zapowiadano, nadciągnęła „bestia ze wschodu” i odnotowano rekordowy mróz. W niektórych regionach odwołano zajęcia w szkołach! Podlasie staje się krainą lodu?

Atak zimy w Polsce. Nie dość, że epidemia, PiS, kryzys gospodarczy, to jeszcze sieknął taki ziąb, że witki opadają! Na Podlasiu w nocy odnotowano temperatury jak na Syberii – termometry pokazały -30 stopni Celsjusza. Zajęcia szkolne zostały już odwołane w Sztabinie w województwie podlaskim.

Prognoza pogody, mróz i ostrzeżenia IMGW

To nie koniec mroźnej grozy. Przerażająco niskie temperatury wciąż się utrzymują. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla niemal całej wschodniej Polski, ostrzegając przed mrozem. Alerty obowiązują do 19 stycznia do godzin porannych.

Opady i warunki drogowe

 W niektórych miejscach spodziewane są również marznące opady, co stanowi zagrożenie na drogach. We wtorek we wschodniej połowie kraju padać będzie śnieg i deszcz ze śniegiem, w zachodniej deszcz ze śniegiem i deszcz. 

Synoptycy uspokajają jednak, że już w środę w dzień w całej Polsce temperatura będzie już dodatnia, a niewielkie mrozy prognozowane są miejscami i jedynie w nocy. Wciąż jednak zapowiadane jest nadejście "bestii ze wschodu", która pogrąży Polskę w mrozach rodem z filmu "Pojutrze".

IMGW na Twitterze apeluje, by w okresie niskich temperatur dbać o zwierzęta. Media biją na alarm, by zwrócić uwagę na osoby bezdomne.

Najniższe temperatury w nocy odnotowano w Jabłonowie-Wypychach -26,5 st. C, w Suwałkach -26,4 st. C oraz w Białymstoku -25,4 st. C. Natomiast najniższą temperaturą przy gruncie odnotowano w Białymstoku -33 st. C oraz w Suwałkach, gdzie było -32 st. C - poinformowała Magdalena Pękala z Biura Prognoz IMGW w Białymstoku – podaje Polsat News.

Zima i mróz w Polsce. Pogoda jak w filmie "Pojutrze"
Zima i mróz w Polsce. Pogoda jak w filmie "Pojutrze" Fot: IMGW-PIB
Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze