18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

BURZOMASAKRA W POLSCE. Ostro nas wychłosta

18.08.2020  09:47
BURZOMASAKRA W POLSCE. Ostro nas wychłosta
BURZOMASAKRA W POLSCE. Ostro nas wychłosta Fot: lakshmipathilucky/shutterstock

Pogoda we wtorek ostro da nam w kość. Idą potężne burze i gradobicia. A to dopiero początek masakry.

Kolejny piękny, słoneczny, gorący dzień? Trochę tak, trochę nie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada wysokie temperatury na Mazowszu u Ziemii Łódzkiej, Lubelszczyźnie, Śląsku, Ziemii Lubuskiej i Opolszczyźnie - ale tylko do 26-27 stopni. W pozostałych regionach poniżej 24 stopni, na Podhalu jedynie 19 stopni Celsjusza!. Ponadto czekają nas  potężne, złowieszcze burze i wielka zmiana pogody.

Jak ostrzega IMGW, burze wystąpić dziś mogą w prawie całej Polsce. Grzmieć i błyskać nie powinno jedynie częściowo na Warmii i Mazurach, na północnych krańcach województwa mazowieckiego i na pomorzu. W całej Polsce poza ulewnym deszczem i wyładowaniami mogą pojawić się też gradobicia, a wiatr wiać z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.

IMGW ostrzega ponadto, że sytuacja może ulec zmianie - niestety na gorsze.

Pogoda się zmienia

Najbliższe dni to lekkie ochłodzenie i opady. W weekend znów wrócić ma dużo słońca, ale... CZEKAJĄ NAS NAWAŁNICE z gradem i trąby powietrzne. Deszcze mają być ulewne, a wiatr wiać w porywach nawet do 120 km/h. Wstępnie IMGW największe problemy pogodowe prognozuje dla Podlasia, Mazowsza, Lubelszczyzny  i województwa łódzkiego.

Przeczytaj więcej
Komentarze