18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszna pogoda w Polsce

IMGW ostrzega: dzisiaj burze i trąby powietrzne!

Wojciech Kozicki
26.08.2020  17:27
IMGW ostrzega - burze i załamanie pogody!
IMGW ostrzega - burze i załamanie pogody! Fot: Science Source/East News/Kent Wood

Prognoza pogody na 26 sierpnia w Polsce budzi grozę, a wieczór zapowiada się jak film katastroficzny. Nadciąga gwałtowne załamanie pogody i w nasz kraj mogą uderzyć nawet trąby powietrzne! Szykujcie się na deszcz i burze!

Pogoda w Polsce jeszcze dzisiaj ulegnie pogorszeniu, koniec lata zapowiada się z hukiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał już ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia. Wieczorem 26 sierpnia w kraju zrobi się bardzo niebezpiecznie – spodziewane są silne burze z gradem, deszcz, a nawet trąby powietrzne. Alerty pogodowe obowiązują do godziny 5:00 rano 27 sierpnia.

Prognoza pogody - deszcz, burze i trąby powietrzne

Jak pokazuje mapa burz IMGW, niebezpieczne zjawiska pogodowe obejmą niemal cały kraj. Alert drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje w województwie mazowieckim, łódzkim, lubelskim, w północnej części świętokrzyskiego, południowo-centralnej podlaskiego, centralnej i wschodniej kujawsko-pomorskiego oraz w południowo-wschodnich powiatach warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenia przed burzami pierwszego stopnia wydano w województwie pomorskim, wielkopolskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskiego, na północy Podlasia oraz dla Małopolski i Górnego Śląska.

Spodziewany jest wiatr wiejący z prędkością do 90-120 kilometrów na godzinę. Polscy Łowcy Burze ostrzegają, że mogą wystąpić także TRĄBY POWIETRZNE.

Środa przyniesie w kraju bardzo dynamiczną pogodę. Z uwagi na bliską obecność głębokiego niżu, wzrośnie prędkość wiatru. Od rana pojawią się opady deszczu oraz burze, które we wschodniej połowie kraju mogą być gwałtowne. Spodziewamy się zorganizowanych układów konwekcyjnych (linia szkwału) oraz superkomórki burzowe – informują Polscy Łowcy Burz na Facebooku.

 

IMGW  ostrzega - burze i trąby powietrzne w Polsce
IMGW ostrzega - burze i trąby powietrzne w Polsce Fot: IMGW
Czytaj także
Przeczytaj więcej