18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gołoledź jak diabli

Uwaga kierowcy! Dzisiaj szklanka na drogach!

Wojciech Kozicki
29.11.2020  15:51
Trudne warunki na drogach. IMGW ostrzega - gołoledź i szklanka na drogach
Trudne warunki na drogach. IMGW ostrzega - gołoledź i szklanka na drogach Fot: MARIAN SADKOWSKI/REPORTER

Ważna informacja dla kierowców. Dzisiaj trudne warunki na drogach, wystąpi oblodzenie i niebezpieczna szklanka. Noga z gazu, dzisiaj śliska niedziela!

Idzie zima, pogoda robi się coraz mniej przyjazna, a kolejne źródła zapowiadają atak arktycznej zimy i śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę 29 listopada ostrzega, że na drogach w prawie całej Polsce wystąpi niebezpieczne oblodzenie. Na trasach robi się ryzykownie.

Szklana pogoda, szklanka nadciąga bez humoru...

Jak podaje IMGW, dzisiaj spodziewana jest mokra i zamarzająca nawierzchnia dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Te zjawiska będą szczególnie intensywne w północno-wschodniej Polsce. W związku z tym zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia, które oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Radio ZET pisze o szklance na drogach w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. W województwie warmińsko-mazurskich chodzi o powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, olecki, piski, węgorzewski. W województwie podlaskim chodzi o powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki i zambrowski.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -5°C do -1°C, temperatura minimalna -6°C do -2°C – pisze IMGW.

Czytaj także
Przeczytaj więcej