18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

siarczysty piątek

KOSZMARNA ZIMNICA W POLSCE! Kraj zamarznie

05.02.2021  07:44
Prognoza pogody na piatek. Polska zamarznie
Prognoza pogody na piatek. Polska zamarznie Fot: Roman Mikhailiuk/Shutterstock

Po chwilowym ociepleniu zima wraca do Polski i siecze ostro. IMGW wydał ostrzeżenia przed gigantycznym spadkiem temperatur i zapowiada prawdziwą zimnicę.

Nad ranem w piątek temperatury w Polsce spadły nawet do -17 stopni! W związku z silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla części Polski.

Ostrzeżenia IMGW. Silny mróz i oblodzenie

Siarczysty mróz utrzyma się w części Polski do godzin przedpołudniowych. Ostrzeżenia objęły północno-wschodnią część kraju (Podlasie, część województwa warmińsko-mazurskiego i częściowo województwo mazowieckie), a dodatkowo część województwa zachodnio-pomorskiego.

To nie koniec ostrzeżeń. Na południu i wschodzie Polski IMGW wydał alert pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -12°C na północnym-wschodzie regionu do -6°C na południu, temperatura minimalna gruntu odpowiednio od -13°C do -10°C. Temperatury ujemne będą się również utrzymywały w ciągu dnia - czytamy.

Pogoda w piątek 5 lutego

Mróz utrzyma się w Polsce przez calutki dzień, sięgając na wschodzie kraju nawet -10 stopni Celsjusza. Nieco cieplej ma być w centrum i w południowo-wschodnich regionach - tu -6 stopni, a tuż po zachodzie słońca do -8. W pozostałych częściach kraju mróz w ciągu dnia raczej łagodny. Na zachodzie -2, -3 stopnie, na południu -1.

Są też pozytywne wieści - dziś w wielu miejscach pojawi się piękne słońce, jedynie na południu cały dzień chmury. Nie będzie jednak padać.

I uwaga! W nocy mróz znów ostro zetnie, a w sobotę czeka nas pogodowa powtórka z rozrywki. I tak przynajmniej przez kilka kolejnych dni...

Czytaj także
Przeczytaj więcej