18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega

POGODOKALIPSA W POLSCE! Gradobicia i trąby powietrzne

17.06.2020  11:36
Ostrzeżenia IMGW. Grad i trąby powietrzne
Ostrzeżenia IMGW. Grad i trąby powietrzne Fot: Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma złe wieści na środę. W ponad połowie Polski będzie dziś niebezpiecznie. Niebo zbombarduje nas gradem i piorunami.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i wyższego, drugiego stopnia. Ostrzegają przed przetaczającymi się przez wschodnią połowę Polski burzami. Szczególnie niebezpiecznie ma być w na południowym-wschodzie i południu.  W województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim obowiązują alerty II stopnia.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu - alarmuje IMGW.

Grad i trąby powietrzne

We wspomnianych województwach przewidywane są silne burze z ulewnymi deszczami,  gradem o średnicy do 4 cm i wichurami. Wiatr może wiać w porywach nawet do 90 km/h.

Ostrzeżenia I stopnia obowiązują z kolei w województwach lubelskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Tu również prognozowane są burze, gradobicia i wiatr w porywach do 75-80 km/h.

To nie koniec niepokojących ostrzeżeń. Na granicy województw lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego IMGW nie wyklucza formowania się trąb powietrznych.