18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ZIMA WE WRZEŚNIU! IMGW zapowiada PIERWSZE OPADY!!!

07.09.2020  08:55
IMGW wydał ostrzeżenia. Nadciąga zima?
IMGW wydał ostrzeżenia. Nadciąga zima? Fot: vvvita/shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zimą we wrześniu! Ma padać i to nie w górach. Krupa śnieżna i krupa lodowa spaść miałyby nad morzem!

Szokująca zapowiedź IMGW. W poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla części Polski. Tego dnia możemy spodziewać się deszczu, burz, silnego wiatru i iście zimowych opadów KRUPY ŚNIEŻNEJ!

Ostrzeżenia IMGW. Spadnie krupa śnieżna

Krupa śnieżna i krupa lodowa spaść mogą w poniedziałek na Pomorzu - ostrzega IMGW. Instytut prognozuje tam burze z deszczem do 15-20 mm i porywami wiatru aż do 80 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia obowiązują także na południowym wschodzie kraju. Opady deszczu - okresowo umiarkowane lub silne prognozowane są w woj. podkarpackim, częściowo w woj. lubelskim, małopolskim i śląskim.

Pogoda w poniedziałek

Po ciepłym weekendzie znów czeka nas ochłodzenie. Do południa w całym kraju pochmurnie, później w większości Polski słonecznie. Temperatury w poniedziałek nie przekroczą 20 stopni Celsjusza. Najzimniej ma być na południu kraju - zaledwie 13-14 stopni. W pasie centralnych do 17-18, przy czym na zachodzie nawet do 19. Na północy kraju chłodniej - maksymalnie do 15-16 stopni.