18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha wiosna zła

PRZEWRÓT KWIETNIOWY. Tęgie mrozy w Polsce przed majówką!

26.04.2021  16:48
Ostrzeżenia IMGW. Mróz w całej Polsce, miejscami tęgi
Ostrzeżenia IMGW. Mróz w całej Polsce, miejscami tęgi Fot: doliux/Shutterstock

Szokujące ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W poniedziałek 26 kwietnia IMGW zapowiedziało mróz w całej Polsce. A jeszcze niedawno kraj obiegały prognozy upałów!

Tegoroczna wiosna daje nam ostro w kość. Kończy się już kwiecień, a ciepło było zaledwie kilka dni, i to nie wszędzie. Teraz całą Polskę spowiło ochłodzenie, i choć zza chmur co chwila wychyla się słońce, to na termometrach w ciągu dnia notujemy zaledwie kilka stopni.

Niestety najbliższe godziny nie przyniosą nam niczego dobrego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie OSTRZEŻENIA PRZED MROZEM.

Mróz w całej Polsce. Nawet -9 stopni Celsjusza

Jak ostrzega IMGW, najbliższa noc przyniesie nam niezłe orzeźwienie. DOSŁOWNIE. Po zachodzie słońca temperatury spadną jeszcze bardziej i w calutkim kraju pojawią się przymrozki. Na termometrach pojaw się od -2 do -4 stopni Celsjusza, a przy gruncie nawet -6! Jeszcze zimniej będzie na południu kraju - w górach spodziewany jest mróz -7 stopni Celsjusza, a przy gruncie nawet -9!

To niestety nie koniec złych wieści. Wiosna leci sobie w kulki i mroźnie będzie też w nocy z wtorku na środę. IMGW przewiduje, że mróz kolejnej nocy pojawi się w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Pogoda na majówkę

Są też na szczęście wieści całkiem dobre. Od środy w końcu zacznie się ocieplać i kolejne dwa dni przyniosą po kilkanaście stopni na termometrach i słońce. Niestety na majówkę raczej nie powinniśmy spodziewać się zbyt wysokich temperatur i pięknej pogody. O ile ma być znośnie ciepło (po kilkanaście stopni) o tyle prognozowane jest mocne zachmurzenie i opady deszczu.

Szukacie pocieszenia? Według najnowszych prognoz już chwilę po majówce, w drugim tygodniu maja, do Polski przywędruje bardzo ciepły, gorący wręcz front... ZACZNĄ SIĘ UPAŁY.

Czytaj także
Przeczytaj więcej