18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

idzie chmura, ciemna bura

ULEWY I GRAD W PONIEDZIAŁEK. Wracają upały i burze

05.07.2021  08:17
IMGW ostrzega: w poniedziałek kolejne ulewy
IMGW ostrzega: w poniedziałek kolejne ulewy Fot: ROBERT STACHNIK/REPORTER

IMGW znów nie ma dla nas dobrych wieści. Instytut wydał w poniedziałek ostrzeżenia przed burzami i ulewnym deszczem w części kraju.

Kolejny pochmurny dzień przed nami. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek mało kto będzie mógł liczyć w Polsce na słońce, może być za to duszno, ciepło i wilgotno, a miejscami bardzo mokro.

Tylko na południu i południowym wschodzie, a także w centralnej Polsce zza chmur wynurzać się będzie momentami słońce, przygotujmy się jednak na częste zachmurzenia. Na zachodzie, północy i północnym wschodzie czeka nas z kolei pełne zachmurzenie.

Burze i ulewy w Polsce

Kolejny dzień z rzędu IMGW ostrzega przed burzami i ulewnym deszczem. Dziś pojawić się mają na wschodzie i północy Polski.

Ostrzeżeniami meteorologicznymi objęte zostały województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie i kujawsko-pomorskie. Zapowiadane są tu opady deszczu nawet do 50 mm. W czasie burz wiatr wiał będzie w porywach do 75 km/h, może pojawić się też grad.

Ciepły poniedziałek

Choć dzień zapowiada się pochmurnie i deszczowo, to wracają upały. W poniedziałek w większości kraju będzie już bardzo ciepło - na termometrach uświadczymy do 28 stopni Celsjusza.
Najgoręcej - 27-28 stopni będzie dziś na zachodzie i południu kraju. Im dalej na północ i wschód, tym nieco chłodniej. W pasie centralnym 25-26 stopni, na Pomorzu 23-25, na wschodzie 22 w Suwałkach po 25 w Lublinie.