18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brrrrr

ZIMA CIŚNIE. Zawieje i zamiecie w czwartek

14.01.2021  07:43
Zawieje i zamiecie w czwartek. Ostrzeżenia IMGW
Zawieje i zamiecie w czwartek. Ostrzeżenia IMGW Fot: sun ok/shutterstock

Zima przyszła w końcu do Polski i przypomina nam, jak styczeń powinien wyglądać. Choć w części kraju objawia się stosunkowo łagodnie, z niewielkim mrozem i delikatnymi opadami śniegu, to miejscami poważnie daje się ludziom we znaki.

W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla ponad połowy kraju. Od województwa mazowieckiego na zachód prognozowane jest oblodzenie, wywołane zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg.

Wszędzie spodziewane są dalsze opady mokrego śniegu, a na zachodzie także śniegu z deszczem. Temperatury spaść mogą nawet do -7 stopni Celsjusza.

Zawieje i zamiecie. Ostrzeżenia IMGW 14.01.

Na południu kraju IMGW zapowiada intensywne opady śniegu. W powiatach cieszyńskim, żywieckim, suskim, tatrzańskim i Bielsko-Biała obowiązują ostrzeżenia podwyższonego drugiego stopnia. Tu prognozowane są opady o natężeniu umiarkowanym i silnym, a pokrywa śnieżna zwiększy się nawet o 25 centymetrów.

W południowych powiatach województw podkarpackiego i małopolskiego obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Tu także prognozowane są intensywne opady śniegu, a pokrywa śnieżna może przybrać nawet do 20 cm.

Ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW wydał także dla południowych powiatów województwa dolnośląskiego. Tu prognozowane są intensywne opady śniegu, a  z rana zawieje i zamiecie śnieżne z wiatrem w porywach do 65 km/h.

Czytaj także
Przeczytaj więcej