18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza pogody

PIERWSZY ŚNIEG W POLSCE! We wtorek będzie padać

12.10.2021  09:40
Śnieg w Polsce. IMGW zapowiada opady
Śnieg w Polsce. IMGW zapowiada opady Fot: NadyaEugene/Shutterstock

Pierwsze opady śniegu za nami, przed nami kolejne - tym razem w całym kraju. Synoptycy z IMGW zapowiadają wtorek pełen opadów.

Pogoda zmieniła się paskudnie w Polsce. Zamiast słońca i złotej jesieni, mamy typową szarówkę. Jest wilgotno, pochmurno i zimno. A synoptycy zapowiadają do tego opady.

W kraju już spadł pierwszy śnieg -  jak łatwo się domyślić, w Tatrach. Góry zrobiły się białe, a ich widok zapiera dech w piersiach. Teraz dowiadujemy się, że śnieg może pojawić się też w innych częściach kraju. Nie za dwa miesiące. Dzisiaj.

Śnieg w Polsce

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już we wtorek Polacy w całym kraju odczują przypływ arktycznego powietrza i przedsmak zimy. Choć to dopiero pierwsza połowa października, pojawić się mogą delikatne opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. W górach padać ma sam śnieg.

Spodziewamy się przelotnych opadów w całym kraju. Na Wybrzeżu istnieje możliwość wystąpienia burz. W rejonach podgórskich spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg w wysokich partiach Sudetów i Karpat

- mówi Grażyna Dąbrowska z IMGW.

Opadom we wtorek na zachodzie i północy Polski towarzyszyć będzie silny i porywisty wiatr - nawet do 60 km/h. Będzie też dość chłodno - maksyalnie do 9-12 stopni Celsjusza.

Przymrozki i oblodzenia

W środę rano na wschodzie kraju możemy z kolei spodziewać się oblodzeń. W nocy przewidywane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz gruntowne przymrozki do -2 stopni Celsjusza. To może wywołać pierwszą w tym roku szklankę na drogach. Bądźcie ostrożni.

W pozostałych częściach kraju dużo cieplej, ale mokro. Deszcz padać ma wszędzie, a na termometrach uświadczymy od kilku, do nawet 9 stopni na Pomorzu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej