18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przygotowani?

PIERWSZY ŚNIEG już w Polsce! Buchnie MROZEM

17.11.2020  21:36
Pierwszy śnieg w Polsce
Pierwszy śnieg w Polsce Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Pierwszy śnieg co roku elektryzuje Polaków. Nawet w tak niesprzyjających momentach, jak pandemia koronawirusa, podświadomie nie możemy doczekać się białego puchu. Najpiękniej by było, gdyby w tym roku nadeszły w końcu białe Święta Bożego Narodzenia.

Pierwszy śnieg zawsze w okresie listopadowo-grudniowym - zaczyna elektryzować Polaków. Jak się okazuje, w tym roku nie będziemy musieli na niego długo czekać. Już teraz zrobiło się bardzo chłodno, a wieczorami potrafi nawet złapać przymrozek - w takich okolicznościach oczekiwanie na atak białej zimy upływa błyskawicznie.

Fani mrozu i śniegu już zacierają ręce. W przyszłym tygodniu ma spaść wyczekiwany pierwszy śnieg w naszym kraju. Wraz z pierwszym białym puchem, pojawi się również niemały mróz. Atak zimy, chociażby na Mazowszu - jest już pewien, meteorolodzy nie mają najmniejszych wątpliwości.

Pierwszy śnieg już wkrótce!

W najbliższy weekend temperatura w ciągu dnia będzie oscylować w okolicach 4 stopni powyżej zera. Natomiast sytuacja w nocy z soboty na niedzielę nieco się zmieni - pojawi się pierwszy, większy mróz - termometry mogą pokazać nawet minus cztery stopnie Celsjusza.

Początek kolejnego tygodnia upłynie pod znakiem chłodu, mogą się również pojawić przelotne opady deszczu. Natomiast w okolicach środy, 25 listopada - możemy spodziewać się opadów śniegu. Do wszystkich kierowców, którzy nie zmienili jeszcze opon na zimowe - warto skierować komunikat, że to już czas najwyższy. Inaczej może ich na drodze czekać niemiła niespodzianka.

Największy atak zimy nadejdzie na przełomie listopada i grudnia. To wszystko sprawia, że można mieć coraz bardziej uzasadnione nadzieje na białe Święta Bożego Narodzenia. Oby to się faktycznie ziściło! Od tak wielu lat nie było w tym czasie roku białego puchu, że za trudny 2020 roku nam się to należy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze