18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

prognoza długoterminowa

PIERWSZY ŚNIEG. Kiedy zima nawiedzi Polskę?

24.08.2021  11:40
Kiedy pierwszy śnieg? Jest prognoza IMGW na jesień
Kiedy pierwszy śnieg? Jest prognoza IMGW na jesień Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Zima, zima zima... Kiedy spadnie śnieg? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował wstępne prognozy na najbliższe miesiące. Już nie zaznamy lata.

Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza. Najpierw zima nie potrafiła odpuścić i przez długie miesiące nie dopuszczała wiosny do glosu, później lato było nijakie. Końcówka wakacji to już prawdziwy dramat - zamiast sierpniowych upałów mamy aurę iście jesienną. Jest szaro, buro, deszczowo i zimno. Raczej nie tego oczekiwaliśmy od tej pory roku...

Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej opracował prognozy długoterminowe na jesień. Cóż czeka nas w najbliższych miesiącach? Kiedy nadejdzie zima?

Prognoza na jesień. Kiedy pierwszy śnieg?

Według eksperymentalnych prognoz IMGW nie uświadczymy już w tym roku upałów. We wrześniu czekają nas całkiem średnie temperatury, ale też niewiele opadów. Zmiana nastąpić ma w październiku, który będzie ponoć ponadprzeciętnie ciepły. Nie oznacza to oczywiście gorąca, raczej piękną, złotą jesień przecinaną deszczem.

Chłód do Polski nadciągnie dopiero w listopadzie, kiedy to pojawią się pierwsze przymrozki. Wtedy też możemy spodziewać się pierwszego śniegu. Jeśli prognozy IMGW się sprawdzą, zima zacznie się dość wcześnie i przez niemal cały grudzień z nieba spadać będzie białty puch. Czekacie na taką aurę?

Czytaj także
Przeczytaj więcej