18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

idą zmiany

POGODA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W weekend rekord ciepła

28.10.2021  17:12
Pogoda na Wszystkich Świętych
Pogoda na Wszystkich Świętych Fot: Joanna Dorota/SHutterstock

Jaka pogoda na Wszystkich Świętych? Lepiej dobrze zaplanujcie sobie wizyty na grobach, bo czeka nas pogodowy rollercoaster.

Dzień Wszystkich Świętych to dla Polaków święto szczególne - dla wielu to jedyna okazja w roku, by odwiedzić mogiły bliskich. Na cmentarzach gromadzą się tłumy, niektórzy spędzają na nich całe godziny. Aby dobrze zaplanować sobie ten czas i nie marznąć, trzeba się odpowiednio przygotować. Cóż jednak z nawet najbardziej pieczołowitych planów, jeśli zaskoczy nas przenikliwy chłód i opady?

Nie tym razem! Synoptycy już wiedzą, jaka pogoda czeka nas w weekend przed świętem i w samo święto. Przez większość tego czasu ma być całkiem przyjemnie i ciepło. Obędzie się bez parasoli. Ba! Nawet bez czapek czy rękawiczek.

Pogoda na weekend 

W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w poniedziałek, a to oznacza, że odwiedzanie cmentarzy rozłożyć można na aż trzy dni. Pierwsze dwa, czyli tradycyjny weekend, upłyną nam w większości słonecznie. Jedynie na północnym zachodzie pojawić się może lekkie zachmurzenie.

W nocy i nad ranem IMGW zapowiada mgły, w ciągu dnia ma być już jednak przejrzyście i całkiem ciepło - od 13-15 stopni Celsjusza na północy kraju, po nawet 18 na południu. W niedzielę na Dolnym Śląsku na termometrach odnotujemy nawet do 20 stopni Celsjusza!

Pogoda na i dzień Wszystkich Świętych

Jeśli możecie, odwiedziny na cmentarzach zaplanujcie sobie raczej na sobotę i niedzielę. W poniedziałek bowiem pogoda zacznie się psuć. Jedynie na wschodzie Polski uświadczymy jeszcze słonecznej aury, całą resztę kraju spowiją chmury. IMGW prognozuje zachmurzenie umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu.

Temperatury w dniu Wszystkich Świętych nieco spadną - będzie od 13 stopni na północnym zachodzie, po 15-17 w centrum i na południu. Ale uwaga! Dość silny i porywisty wiatr obniżać będzie temperaturę odczuwalną.

Czytaj także
Przeczytaj więcej