18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mrok ogarnie kraj

Pogodokalipsa w Polsce. Ściana deszczu i burze z gradem

25.05.2022  17:36
Deszczowy koniec maja w Polsce
Deszczowy koniec maja w Polsce Fot: alexkatkov/Shutterstock

Pogoda w Polsce od środy została zdominowana przez intensywne opady deszczu oraz burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilkunastu województw. Przed nami pogoda w kratkę i spore wahania temperatur.

Po suchym i słonecznym okresie czeka nas prawdziwa, pogodowa karuzela. Deszczu będzie pod dostatkiem, ale nie zabraknie też chwil ze słońcem, choć o gorącej, a tym bardziej upalnej pogodzie w najbliższym czasie możemy zapomnieć.

Od środy pogoda w kraju jest niezwykle dynamiczna. Przez kraj przesuwa się ogromna ściana deszczu. Lokalnie występują też burze z gradem, dlatego IMGW ogłosił żółte alerty pogodowe.

Największych opadów należy spodziewać się w pasie od Dolnego Śląska, aż po Podlasie. Alerty dotyczące intensywnego deszczu obowiązują w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Znaczne przejaśnienia spodziewane są tylko na zachodzie kraju.

Deszczowa końcówka maja w Polsce

Jak ostrzega IMGW, burze mogą wystąpić w województwach: wielkopolskim, lubuskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. W trakcie burz wiatr może osiągnąć prędkość w porywach do 80 km/h.

Zgodnie z prognozami synoptyków, opady zaczną zanikać w nocy ze środy na czwartek. Deszczu nie zabraknie także w kolejnych dniach. Do końca maja pogodne i dość ciepłe dni będą przeplatały się z zimnymi i deszczowymi.