18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie niebezpiecznie

POGODOWY ARMAGEDON W WEEKEND. Krytyczne załamanie pogody

03.06.2022  16:51
Zmiany pogodowe w Polsce
Zmiany pogodowe w Polsce Fot: Nikolay Litov/Shutterstock

W weekend nad Polskę dotrze ciepła i wilgotna masa powietrza. Szybki wzrost temperatury doprowadzi do gwałtownych zjawisk pogodowych. Szczególnie niebezpiecznie będzie na południu kraju.

Po chłodnych i pochmurnych dniach do naszego kraju dotrze wreszcie sporo słońca wraz z cieplejszym powietrzem. Pogodowe zmiany odczujemy już dziś, a weekend będzie jeszcze przyjemniejszy, choć niestety także niebezpieczny.

Napływające od soboty wilgotne masy powietrza przyczynią się do powstawania burz. Niebezpiecznie będzie szczególnie na południu, gdzie przewidywane są gwałtowne burze z gradem. IMGW planuje rozesłać alerty na terenie województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego.

Niebezpieczny weekend w Polsce

W sobotę temperatura sięgnie 22-24 stopni Celsjusza, a na południu nawet 25-27 st. Znacznie chłodniej będzie na Pomorzu, gdzie termometry wskażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, silniej powieje podczas burz.

W niedzielę burze i deszcz powoli zaczną ustępować. Pokropić może tylko na wschodzie, a w większości kraju będzie słonecznie i ciepło. Prawie w całym kraju termometry wskażą 22-23 stopnie Celsjusza. Tak, jak w sobotę najchłodniej będzie na północy, gdzie temperatura osiągnie maksymalnie 20 stopni.

Przyszły tydzień zapowiada się słonecznie, a miejscami także upalnie. Będzie jeszcze więcej słońca, a opady wystąpią jedynie przelotnie. Po dosyć chłodnym maju czeka nas piękny, typowo letni czerwiec.