18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne starcie

POTĘŻNY MRÓZ uderzy w Polskę. Niż Harry pozamiatał

07.12.2021  08:10
Pogoda w Polsce
Pogoda w Polsce Fot: _justoomm/Shutterstock

Niż Harry zdominuje Europę i przyniesie do Polski huraganowy wiatr. Poza tym niedługo będziemy zmagać się z potężną falą mrozów. Gotowi na starcie z zimą?

Niż Harry, siarczyste mrozy — zima w pełni już nadchodzi. Osoby, które nie są odporne na chłód, muszą się przygotować na niezłe zmagania ze swoim ciałem i pogodą panującą poza cieplutkim domem.

Niż Harry i fala potężnych mrozów

Niż Harry zdominuje pogodę w Europie już w najbliższych godzinach. Poza huraganowym wiatrem przyniesie nam on ze sobą obfite opady śniegu. W Polsce początek tygodnia będzie śnieżny i mroźny – temperatura może spaść nocą nawet do minus 13 stopni Celsjusza.

To jednak dopiero początek prawdziwej fali mrozów w naszym kraju. W najgorszym momencie temperatura w Polsce spaść może nawet do -20 stopni Celsjusza. Tak zimno będzie w Tatrach. Na Suwalszczyźnie ma panować niewiele cieplejsza aura. Termometry nocami wskażą tu od -13 do -18 stopni. W całym kraju dosłownie wszędzie, należy spodziewać się ujemnych temperatur. 

Fala zimna ma uderzyć w nasz kraj już we wtorek, a więc zbiegnie się z panowaniem niżu Harry'ego. Najchłodniej ma być w środę nad ranem, ale do czwartku nie pozbędziemy się prawdziwie zimowej aury.

Dopiero na początku weekendu zrobi się nieco cieplej, ale wtedy... rozpoczną się mocne opady śniegu. Widać, że nie ma ucieczki przed zimą! Przygotowani na świąteczną aurę, ciepłą herbatę i unikanie wychodzenia z domu?