18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wiosna leci w kulki

Pandemiczna majówka w chmurach. Złe wiesci pogodowe

27.04.2021  15:08
Pogoda na majówke. Wiosna robi Polaków w konia
Pogoda na majówke. Wiosna robi Polaków w konia Fot: Claire Fraser Photography/Shutterstock

Polska i życie tej wiosny nas nie rozpieszczają, a i pogoda dokłada swoje. Chciałoby się odpocząć chociaż w długi majowy weekend, ale nic z tego. Zła aura utrzyma się tak, jak pandemiczne obostrzenia.

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a w Polsce... mróz. Jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek na termometrach mogliśmy zobaczyć nawet kilka kresek poniżej zera, podobną sytuację IMGW przepowiadało na noc z wtorku na środę.

Tu się jednak chłód kończy - już od środy w Polsce przewiduje się ocieplenie z wartościami po kilkanaście stopni Celsjusza na plusie (miejscami blisko 20) i sporą ilością słońca. Czy w takiej pogodzie dotrwamy do długiego weekendu?

Pogoda na początek maja. Wiosna płata figle

Początek maja to najpopularniejszy długi weekend w roku. Wiosna zwykle jest już w pełni, Polacy planują więc wyjazdy i trzydniowy, błogi odpoczynek. W tym roku jest jednak zupełnie inaczej - nie dość, że ciągle zaliczamy gwałtowne zmiany aury, to jeszcze przez pandemię możliwości turystyczne są mocno ograniczone. I tu pojawiają się kolejne nie za dobre wiadomości. Choć druga połowa ostatniego tygodnia kwietnia to czas na słońce i ciepło, tuż przed majówką znów zaliczymy zmianę pogody.

Jak na złość, od soboty znów lekko się ochłodzi, na szczęście raczej nie grożą nam już nocne przymrozki. Temperatury w kraju utrzymać się mają w granicach 10-15 stopni  Celsjusza. Najchłodniej ma być na północy, najcieplej na południu kraju. Niestety z nieba znowu zniknie słońce. W całym kraju przewiduje się mocne zachmurzenie i opady deszczu, a nad morzem dodatkowo burze.

Pogoda w majówkę. Brak dobrych wieści

W niedzielę 2 maja pogoda podzieli Polskę - w części północnej możliwe będą przejaśnienia, południe (od centrum) spowiją chmury. Na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu przewidywane są burze. Będzie też nieco chłodniej niż w sobotę - od 9 stopni na północy, po zaledwie 13 na południu.

Leciutką poprawę przyniesie ostatni dzień długiego weekendu. W poniedziałek nadal ma być dość chłodno - od 10 stopni na północy, po 14 na południu Polski. Zacznie się za to miejscami, chwilowo rozpogadzać.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze