18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre

Piekielnie ZŁA POGODA na weekend. Będzie tylko gorzej

22.05.2021  12:35
Pogoda na weekend
Pogoda na weekend Fot: Brian A Jackson/Shutterstock

Pogoda w Polsce nas nie rozpieszcza. Najczęściej w momencie, kiedy rozpoczynamy wyczekane wolne - zaczyna się bardzo brzydka aura za oknami. W ten weekend nie jest inaczej - za oknami deszcz, chłód i wszechobecna plucha. 

Pogoda i niepogoda w maju przenikają się według pewnej zasady - w dni pracujące jest pięknie, w dni wolne panuje jedna wielka plucha. Czy inaczej będzie w ten weekend? Czemu nie... Niestety, nasza strefa klimatyczna pełna jest niespodzianek - tak tych pozytywnych, jak i negatywnych. Synoptyk IMGW ostrzega nas wszystkich teraz przed gwałtownym załamaniem pogody. Dzień upłynie pod znakiem deszczu i burz.

Pogoda na weekend pozostawia wiele do życzenia

W ciągu najbliższych dwóch dni pożegnamy wszelkie oznaki maja w powietrzu. Przede wszystkim na wschodzie kraju dzień zacznie się pochmurno i taka pogoda będzie się utrzymywać do końca dnia.

Najwięcej przejaśnień spodziewam się na południu Polski i częściowo na zachodzie. Będą też przejaśnienia w centrum i na wschodzie

– przekazał Szymon Ogórek, dyżurny synoptyk IMGW.

W późniejszych godzinach popołudniowych mogą wystąpić burze na północy i we wschodniej części kraju

– uprzedza Ogórek. Przejaśnienia pojawią się w centrum i na wschodzie.

Temperatura będzie oscylować między 14 a 19 stopniami Celsjusza. Dobrą wiadomością jest zdecydowanie to, że wiatr będzie raczej umiarkowany, jedynie okresami porywisty - szczególnie na zachodzie, gdzie powiewy osiągną prędkość 55 km/ h, natomiast podczas burz osiągną nawet 70 km/h a niekiedy nawet więcej 80-90 km/h.

Trzymajcie się dziś jak najcieplej!

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej