18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smażenie żywcem?

Piekielny ŻAR Z NIEBA. Nawet... 54 stopnie Celsjusza!

16.06.2021  19:55
USA: Pogodokalipsa
USA: Pogodokalipsa Fot: IgorZh/Shutterstock

Piekielne upały zaleją wielki obszar ogromnego kraju. Już teraz ludzie zaczynają zastanawiać się, gdzie znaleźć schronienie, kiedy nastanie istne piekło na ziemi. Zniesienie takich temperatur to wielkie wyzwanie dla każdego organizmu.

Piekielnie upały już wkrótce rozpoczną się w USA - meteorolodzy nie mają co do tego najmniejszych wątpliwości. To będzie prawdziwe piekło na ziemi, które przetrwają tylko najsilniejsze jednostki. Dobrze, że u nas na razie nie zapowiada się podobna pogodokalipsa.

USA: Piekielne upały w kraju

Wszystko zacznie się już... TERAZ. W tym tygodniu do soboty włącznie można spodziewać się pobicia wszelkich rekordów gorąca - na zachodzie Stanów Zjednoczonych zdecydowanie lepiej nie wychodzić z domów. Specjaliści od pogody są pewni, że temperatury będą rekordowe. W Arizonie będzie co najmniej... 54 stopnie!

Warto zaznaczyć, że dotychczasowe rekordy ciepła dla miejsc, gdzie ma nadejść upalna apokalipsa, to 47 stopnie Celsjusza dla Las Vegas, 53,5 stopnie dla Arizony i 51,7 stopni Celsjusza dla Nevady. Teraz będzie o wiele gorzej! Jak żyć w takich warunkach?

Niestety, taka sytuacja pogodowa doprowadzi także do straszliwej suszy, a co za tym idzie - możliwe będą pustoszące wszystko pożary. Co bardzo niepokojące - sezon upałów i suszy chyba nigdy jeszcze nie zaczął się tak wcześnie. Stoimy w obliczu przerażających zmian klimatycznych i nie widać, by miała nastąpić poprawa.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że polskie lato będzie o wiele łaskawsze dla nas.

Czytaj także
Przeczytaj więcej