18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ponure rekordy

Piekło na ziemi w Polsce! Upałowo-burzowe alerty grozy

09.08.2020  13:55
Piekło na ziemi w Polsce! Upałowo-burzowe alerty grozy
Piekło na ziemi w Polsce! Upałowo-burzowe alerty grozy Fot: SKphotographer/Shutterstock

Piekło na ziemi panuje od trzech dni w naszym kraju. Nieziemskie upały zalewają całą Polskę, a to dopiero początek dramatu. Pojawiają się niepokojące alerty.

Piekło na ziemi nie skończy się szybko. Od kilku dni Polaków wykańczają niesamowite upały, które wcale nie zamierzają prędko nam odpuścić. Niestety, aktualnie sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę.

Obserwujemy prawdziwy dramat. Temperatury są tak wysokie, że dla osób starszych i schorowanych mogą być wręcz niebezpiecznie. Musimy pamiętać o konieczności nawadniania się i nie wychodzić na słońce, jeśli nie jest to absolutnie koniecznie.

Piekło na ziemi trwa!

Ponieważ na zachodzie Polski możemy na termometrach ujrzeć nawet 34 stopnie Celsjusza - to naprawdę należy uznać, że żarty się skończyły. IMGW wydaje ostrzeżenia przed upałami i burzami - te drugie bowiem również nam zagrażają.

W tym momencie cała Polska wciąż znajduje się w strefie wyżu, w tzw. ciepłym powietrzu polarnym kontynentalnym. Przyniósł on nad Wisłę znaczny skok temperatur w górę.

Aktualnie ostrzeżenia przed upałem 2. stopnia obowiązują poza woj. podlaskim, warmińsko-mazurskim i północną częścią mazowieckiego. Jedynie kilka powiatów górskich jest wolnych od tak poważnych alertów.

Koniecznie uważajcie na siebie! Nigdy nie warto ryzykować życiem lub zdrowiem.

Przeczytaj więcej
Komentarze