18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha

POGODZIE CAŁKIEM ODWALIŁO! Idą pierwsze przymrozki!

30.08.2022  12:46
Pierwsze przymrozki w tym roku!
Pierwsze przymrozki w tym roku! Fot: maradon 333/Shutterstock

Chowajcie kąpielówki, szykujcie rękawiczki. Już za kilka dni w Polsce pojawią się pierwsze przymrozki. Pogoda całkowicie zwariowała.

Dopiero co narzekaliśmy na zabójcze upały, dopiero co prażyliśmy się w słońcu, a dziś synoptycy zapowiadają PIERWSZE PRZYMROZKI. Pogoda w Polsce nagle zupełnie się zmieniła, zamiast słońca na niebie mamy szare chmury, jest zimno i nieprzyjemnie. I niestety na znaczącą poprawę w tym roku raczej już nie możemy liczyć.

Przez najbliższe dni temperatury w różnych częściach kraju utrzymywać się będą na poziomie około 20 stopni. Co innego w nocy - pod koniec tygodnia, po zachodzie słońca zrobić się ma naprawdę nieprzyjemnie, wręcz zimno.

Pierwsze przymrozki w Polsce już w tym tygodniu

Jak prognozuje serwis twoja pogoda, do Polski już za chwilę dotrze powietrze arktyczne, które szczególnie da nam w kość wieczorami, w nocy i nad ranem. Już w nocy ze środy na czwartek w najzimniejszych godzinach temperatury spadną poniżej 10 stopni, a na północy, wschodzie, na terenach górzystych i w centrum poniżej 5! Lokalnie zaś temperatury dowędrują do zera! A pamiętajmy, jeszcze ciągle mamy kalendarzowe lato!

- Przy gruncie w obniżeniach terenu i w miejscach silnie zacienionych możliwe są pierwsze w tym sezonie przymrozki, póki co niewielkie - prognozuje Twoja Pogoda. - W niektórych miejscach trzeba będzie skrobać szyby samochodowe z pokrywającego je szronu - czytamy.

Jesteście gotowi na taki obrót wypadków? Wygląda na to, że osoby wychodzące do pracy czy szkoły wczesnym rankiem, muszą powoli myśleć o cieplejszych okryciach i czapkach. Zrobi się naprawdę rześko!

Czytaj także