18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedowierzanie

Pierwszy śnieg! W tym roku złapiemy się za głowy

12.09.2020  12:13
Pierwszy śnieg już wkrótce spadnie
Pierwszy śnieg już wkrótce spadnie Fot: LeonidKos/Shutterstock

Zima w tym roku porządnie nas zaskoczy. Pierwszy śnieg spadnie szybciej, niż nam się wydaje. Od dawna nie mogliśmy liczyć na tyle białego puchu. Pogoda z roku na rok coraz bardziej szaleje, ale może tym razem uda nam się przeżyć białe Boże Narodzenie.

Zima w tym roku już wkrótce się zacznie! Pogoda mocno szaleje. O ile ostatni rok nie przyniósł zbyt wielu mrozów i śniegów, to ten zdecydowanie pokaże nam lodową klasę. Pierwszy długoterminowe prognozy wskazują na to, że pierwszy śnieg powitamy już niedługo.

Lato powoli się kończy i każdy z nas wyczuwa zapach nadchodzącej jesieni w powietrzu. Już niedługo zrobi się zimno, a do tego... biało! Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości. Zaraz za jesienią kroczy pani zima.

Zima w Polsce! Nadchodzi pierwszy śnieg

Rok temu praktycznie przez całą najzimniejszą porę roku nie mogliśmy liczyć na śnieg czy mróz. Teraz będzie inaczej - jak widać, równowaga w przyrodzie być musi. 

Aktualnie nasze prognozy wskazują, że po bardzo ciepłym wrześniu, w październiku i listopadzie możemy mieć do czynienia z odwróceniem sytuacji i blokadami na Atlantyku. To z kolei zwiększa szanse na wcześniejsze pierwsze ataki zimy

- pisze na swoim blogu Marzena Rabczewska.

Długoterminowa pogoda pojawiła się na stronie AccuWeather. Eksperci z nią związani są przekonani, że tej zimy ujrzymy naprawdę dużo śniegu. Najwięcej ma go być w Europie wschodniej. 

W Polsce pierwszy raz od dawna spotkamy się z zawiejami śnieżnymi i trzaskającymi mrozami. W najbliższych miesiącach przekonamy się, czy te prognozy miały rację bytu.

Przeczytaj więcej
Komentarze