18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brrrr

NADCIĄGA PIERWSZY ŚNIEG! Synoptycy zapowiadają zimę

09.09.2020  16:15
Pierwszy śnieg nadciąga!
Pierwszy śnieg nadciąga! Fot: Pepgooner/shutterstock

Pierwszy śnieg spadnie w Polsce już niebawem - twierdzą synoptycy i wróżą nam długą, mroźną i bardzo śnieżną zimę. W tym roku powinniśmy zaprzyjaźnić się z zimnem!

Nie mamy jeszcze połowy września, a już pojawiają się pierwsze długoterminowe prognozy pogody na zimę. I bum! Mamy wielkie zaskoczenie. Po kilku paskudnych latach, braku śniegu i jedynie niewielkich przymrozkach, w tym roku trend ma się odwrócić - nadciąga zimnica.

Pierwszy śnieg w Polsce

Zima to mróz i śnieg, a ten spaść ma w Polsce jeszcze na długo przed najzimniejszą porą roku. Synoptycy obserwują, co dzieje się nad Atlantykiem i wyciągają wnioski. A wnioskują, że po stosunkowo ciepłym wrześniu (właśnie wchodzimy w fazę poprawy pogody i wzrostu temperatur) czeka nas zimny październik. I właśnie wtedy możemy spodziewać się z nieba białego puchu. To oznacza, że pierwsze opady śniegu pojawią się u nas już za kilka tygodni!

Ostra i śnieżna zima

O tym, że tego roku Polskę czeka zimna i biała zima, mówią różne serwisy pogodowe. AccuWeather na przykład podaje, że to właśnie we wschodniej Europie (a więc i u nas) będzie najwięcej śniegu. Z obserwacji synoptyków wynika, że już za miesiąc Atlantyk zacznie nagle tracić ciepło, a to oznacza zimną jesień i mroźną zimę.

Inna prognoza dotyczy pokrywy lodowej w Arktyce. Właśnie obserwujemy jej cofanie się, a to oznacza... jak wyżej - mroźną i bardzo śnieżną zimę.

Wszystkie te prognozy zdecydowanie nie pokrywają się z przewidywaniami naszego rodzimego synoptyka-jasnowidza. Krzysztof Jackowski regularnie przepowiada, jakiej pogody możemy spodziewać się w nadchodzących porach roku. Na zimę 2020-21 zapowiedział szaruchę i raczej brak śniegu oraz mrozu. Kto trafi lepiej? On, czy synoptycy?

Przeczytaj więcej
Komentarze