18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zimokalipsa

Zima nadciąga! PIERWSZY ŚNIEG już w tym tygodniu!

21.09.2020  18:43
Pierwszy śnieg nadciąga!
Pierwszy śnieg nadciąga! Fot: sun ok/Shutterstock

Za chwilę kalendarzowa jesień, a do Polski już zbliża się zima. Synoptycy zapowiadają pierwsze opady śniegu. Biały puch spadnie już w weekend!

Wielka zmiana pogody i nagły atak zimy? Synoptycy wiedzą już, kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce. Możemy spodziewać się go... W TYM TYGODNIU!

Już wcześniej prognozy długoterminowe zapowiadały rychłą zmianę w pogodzie i nadejście długiej, zimnej i białej zimy. Panujące w tym tygodniu w Polsce upały to już koniec ciepła na ten rok. Za chwilę wszystko mocno się zmieni.

Śnieg w Polsce w weekend

Wtorek 22 września to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, jednak w niemal całym kraju pogoda ma być iście letnia - wszędzie dużo słońca i temperatury w granicach 25 stopni Celsjusza. W środę ma być podobnie, zaś w czwartek aura zacznie się zmieniać.

Powoli będzie coraz chłodniej, przyjdą chmury i opady deszczu. W weekend czekać ma nas największe zaskoczenie. Synoptycy przewidują pierwszy śnieg na południu Polski!

Pierwszy atak zimy nastąpić ma w weekend 26-27 września w Karpatach i Sudetach. Temperatury w górach spaść mają w okolice zera stopni. Zimno spotęguje bardzo silny wiatr, który spowoduje, że odczuwalna temperatura powietrza może sięgnąć nawet -10 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiadają też, że miejscami spaść może nawet kilka centymetrów śniegu!

Przeczytaj więcej
Komentarze