18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

są zdjęcia

PIERWSZY ŚNIEG W POLSCE! Sypnęło białym puchem

09.10.2020  13:34
Pierwszy śnieg w Polsce
Pierwszy śnieg w Polsce Fot: HomeArt/Shutterstock

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg... W tym roku na pierwsze opady białego puchu musieliśmy czekać stosunkowo długo. Są już jednak za nami! W czwartek 8 października posypało się z nieba!

Tradycyjnie już pierwszy śnieg pojawił się w Tatrach. Kasprowy Wierch pokrył się białą kołderką, a data opadów nie powinna szokować. Zwykle padało dużo wcześniej - w Rysach śnieg w ostatnich latach pojawiał się już we wrześniu.

Pierwszy śnieg w Polsce - zdjęcia

Śniegu jak na razie nie ma zbyt dużo - wierzchołek Kasprowego Wierchu pokrył się warstwą o wysokości 4 cm. Temperatura w czasie opadów spadła do -4 stopni Celsjusza.

Aby nie być gołosłownym, mamy oczywiście dowody. To zdjęcie wykonane 8 października przez pracownika Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW. Witek Kaszkin wrzucił je na Facebooka, a fotka krąży teraz po sieci.

Cóż, pierwszy śnieg zawsze budzi emocje - jedni się cieszą i zaczynają snuć fantazje o lepieniu bałwanów, inni wyciągają ciepłe skarpety i gotują kakao. Pewne jest jedno - mamy pierwszy zwiastun zimy, a ta według prognoz meteorologów, może być w tym roku bardzo mroźna i biała.

Przeczytaj więcej
Komentarze