18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimno aż jaja zamarzają

Atak zimy w Polsce! Śnieg pada!

01.04.2022  09:22
Pogoda: Atak zimy w Polsce! Śnieg pada, temperatura spada
Pogoda: Atak zimy w Polsce! Śnieg pada, temperatura spada Fot: Value Stock Images/East News

Nagła zmiana pogody i atak zimy. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia meteorologiczne, a tymczasem w wielu miejscach w Polsce właśnie spadł śnieg. Niestety, to nie żart na prima aprilis, zima wróciła z hukiem!

Pogoda w Polsce zwariowała! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dotyczące silnych opadów deszczu i śniegu. Niestety, to nie żart na 1 kwietnia, bo jak widać na zdjęciach, w wielu miejscach w Polsce już PADA ŚNIEG!

Zima wróciła. Mroźna prognoza pogody i śnieg

Zmiana pogody nastąpiła za sprawą niżów z zachodu. Polskę spowija też zimne powietrze z północy. W południowo-wschodniej połowie Polski przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 5 do 7 cm. W Tatrach może to być jednak aż 30 centymetrów. Oznacza to również spadek temperatury, a termometry w najcieplejszych momentach nie pokażą więcej niż 7 kresek.

Niż powstał w okolicach Genui, stąd też jego potoczna nazwa "genueńczyk". Takie niże śródziemnomorskie niosą ze sobą mnóstwo wilgoci i opadów. W wielu regionach Europy spodziewane są zatem ulewy i śnieżyce – podaje Wirtualna Polska.

Dla większości regionów Polski IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia. Dla powiatów lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego i kłodzkiego oraz dla Jeleniej Góry i Wałbrzycha IMGW wydał natomiast ostrzeżenia drugiego stopnia.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na Twitterze uspokaja, że chociaż zima wróciła, to wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a od rana aktywnie pracują setki pojazdów do zimowego utrzymania. Pojawiło się jednak ostrzeżenie, że na drogach w piątek może być ślisko i niebezpiecznie.

Niestety, synoptycy zapowiadają, że zima wróciła na dłużej i to początek „większego załamania pogody”, a w kolejnych dniach czekają nas dalsze opady śniegu. Jak zapowiada portal Dobrapogoda24.pl, wraz z opadami deszczu i śniegu opadnie również pył saharyjski.

Opady śniegu w ciągu dnia, będą występować od południowego Podlasia i Lubelszczyzny przez częściowo Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską i Łódzką, południową Wielkopolskę, po Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę, przy czym ta strefa nieco się zwęzi na południowym wschód. Na wspomnianym obszarze w ciągu spadnie od kilku do nawet 25 cm śniegu. Na Podkarpaciu deszcz ze śniegiem i śnieg możliwy jest na zachodzie, a w całym regionie w nocy na sobotę. – podaje dobrapogoda24.pl