18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostre klimaty

Drastyczna prognoza na długi weekend. Co za zmiana!

31.05.2021  11:36
Prognoza pogody na długi weekend
Prognoza pogody na długi weekend Fot: Shutterstock

Prognoza pogody na długi, czerwcowy weekend jest co najmniej interesująca. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od dawna mamy szansę na naprawdę ładną aurę.

Prognoza pogody na wszelkie wolne weekendy zazwyczaj jest mało optymistyczna. Przyzwyczailiśmy się w Polsce do tego, że kiedy nadchodzi wyczekany odpoczynek - za oknami panują plucha, burze i wiatr. 

W ostatnich tygodniach rzeczywiście aura nas nie rozpieszczała i bardzo często właśnie tak to wszystko wyglądało. W końcu jednak czas na zmiany - w czerwcowy weekend powinno być dalej słonecznie i ciepło.

Prognoza pogody na długi weekend czerwcowy

Co więcej, synoptycy zapowiadają wzrost temperatur do poziomu prawdziwie letniego ciepła. W długi weekend zobaczymy na termometrach 20 stopni Celsjusza i więcej - IMGW w końcu przekazuje Polakom aż tak pozytywne informacje.

Już w kolejnym tygodniu będzie więcej słońca i cieplej. Możliwy jest jednak deszcz, a lokalnie także burze. Ciepło będzie i w dzień, i w nocy

- zapowiada synoptyk IMGW Jakub Gawron. 

Już w Boże Ciało miejscami termometry powinny pokazywać 20 st., a nawet trochę powyżej. Więc mielibyśmy do czynienia z tym, że po prostu zrobi się cieplej

- podsumowuje. 

Najcieplej tradycyjnie będzie na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem. Dzięki takiemu stanowi rzeczy - realnie odpoczniemy w końcu od zimnego maja, który był jednym z najbardziej srogich miesięcy w tym roku. 

Pozostaje nam życzyć miłego wypoczynku!

Czytaj także
Przeczytaj więcej