18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Auć, jest słabo!

Pogoda GROZY. Polacy nie zobaczą dziś świata?

17.05.2021  07:57
Pogoda w Polsce
Pogoda w Polsce Fot: Claire Fraser photography/Shutterstock

Pogoda grozy ogarnie dziś całą Polskę. Niestety, jeśli mieliśmy nadzieję na piękne popołudnie, słońce i idealne warunki do wypoczynku - możemy ją pożegnać. Dzisiejsza aura podzieli kraj na pół, a zza okna z ledwością obejrzymy świat. 

Pogoda grozy w maju? Czemu nie... Niestety, nasza strefa klimatyczna pełna jest niespodzianek - tak tych pozytywnych, jak i negatywnych. Synoptyk IMGW ostrzega nas wszystkich teraz przed gwałtownym załamaniem pogody - lepiej na siebie uważajcie i ubierajcie się ciepło!

Pogoda podzieli kraj

O ile rano pogoda miała być jeszcze znośna, o tyle po południu pożegnamy wszelkie oznaki maja w powietrzu. Polska będzie pogodowo podzielona - zachód kraju ogarnie chłód, a wschód będzie wciąż całkiem ciepły. Dodatkowo gdzieniegdzie w powietrzu zawisną mgły. 

Dzień zapowiada się pod znakiem zmiennego zachmurzenia, rano - szczególnie na wschodzie kraju - będzie jeszcze ładnie, czyli zachmurzenie będzie małe, z upływem dnia będzie ono wzrastało do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia opadów deszczu, a także burz

- powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Opady deszczu będą wszechobecne niemalże w całej Polsce, ale szczególnie uprzykrzą życie mieszkańcom Tatr - to dlatego, że w tej lokalizacji opady deszczu będą przechodziły w opady śniegu. Śnieg w maju?! W Polsce wszystko jest możliwe.

Temperatura będzie zróżnicowana, w zachodniej połowie kraju będzie dość chłodno jak na maj, czyli od 12 do 17 st. C, natomiast na pozostałym obszarze kraju temperatura będzie wynosiła od 18 do 22 st. C.

- przekazała synoptyk IMGW.

Wiatr będzie też stosunkowo umiarkowany, więc przynajmniej z jego strony nie musimy spodziewać się zagrożenia. Powieje przede wszystkim z kierunków południowych i zachodnich, jedynie podmuchy burzowe osiągną prędkość do 70 km/h.

Zobacz także