18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezła meteoakcja

Jesienny skwar nas usmaży. Niespodziewana zmiana pogody

11.09.2020  09:33
Jesienny skwar nas usmaży. Niespodziewana zmiana pogody
Jesienny skwar nas usmaży. Niespodziewana zmiana pogody Fot: SKphotographer/Shutterstock

Pogoda potrafi być szczególnie zaskakująca, zwłaszcza w naszym klimacie. Kiedy spodziewamy się zimna, prognoza ostrzega nas przed... jesiennym skwarem. Dziś nadejdzie swego rodzaju wrześniowy upał. 

Pogoda w okresach jesień i wiosna w naszym klimacie jest często mocno zaskakująca. Możemy się równie mocno spodziewać mrozu, co upału. Tym razem uderzy w nas ta druga opcja. Mimo tego iż jest już wrzesień - nad Polskę napłynie bardzo gorące powietrze.

Pogoda jesienna w Polsce

Zamiast jesiennego chłodu - ciepełko i słoneczko. Tego właśnie możemy spodziewać się dziś w całym kraju. Prognozy pogody nie pozostawiają żadnych wątpliwości - będzie całkiem niezły skwar, jak na tę porę roku.

Na termometrach zobaczymy od 16 st. na północnym wschodzie, około 18 st. nad morzem do 22 st. na południu. Jedynie nad morzem i w Tatrach możliwy jest słaby opad deszczu.

IMGW informuje, że nad Europą znajduje się aktualnie wyż z centrami nad Atlantykiem i pograniczem Ukrainy i Białorusi. To właśnie on gwarantuje nam taką, a nie inną aurę. 

Zachmurzenie na terenie całej Polski również będzie jedynie małe i umiarkowane. Lepszego piątku, będącego wszakże początkiem weekendu, chyba nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Przeczytaj więcej
Komentarze