18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrożnie prosimy

LODOWICA na polskich drogach. Uważajcie na to zjawisko!

21.01.2021  08:07
Pogoda: Lodowica na drogach
Pogoda: Lodowica na drogach Fot: JAKUB WOSIK/REPORTER

Lodowica ogarnęła polskie drogi. To niebezpieczne zjawisko może nam nieźle dać w kość, dlatego dziś warto szczególnie na siebie uważać. Nie traćcie czujności z chwilą, w której roztopi się pierwszy śnieg.

Pogoda dzisiaj będzie nieco łaskawsza niż w ostatnich dniach. O ile niedawno widzieliśmy na termometrach srogie i skrajne mrozy, o tyle teraz musimy uważać na zjawiska, które wiążą się z powolnym roztapianiem śniegu.

Pogoda: Lodowica na polskich drogach

Temperatura dziś będzie utrzymywać się nieznacznie powyżej zera. Niestety, nie oznacza to, że będzie zupełnie bezpiecznie. Z rana na drogach tworzyć się może wspomniana wcześniej lodowica, czyli wtórnie zamarzający opad - taki jak deszcz lub mżawka. To szczególnie istotna informacja dla starających się bezpiecznie dotrzeć do pracy kierowców - na trasie istnieje duże zagrożenie wpadnięcia w poślizg. 

Jeśli zaś chodzi o to, ile maksymalnie stopni ujrzymy na naszych termometrach, to będzie to 9 stopni Celsjusza na plusie. Mimo wszystko odczuwalny będzie duży chłód za sprawą porywistego wiatru. 

Ze złych informacji, poza tą o lodowicy na drogach, warto dodać, że warunki biometeorologiczne będą niekorzystne ze względu na odczuwalny chłód. Wilgotność w całym kraju utrzyma się tymczasem na poziomie 60-70 procent.

Po południu możemy spodziewać się ponownie odwilży i roztopów. Uważajcie na siebie - w momencie powrotu do wyższych temperatur najłatwiej się przegrzać i przeziębić. Koniecznie zadbajcie o odpowiedni strój!

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze