18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie gorąco!

Pogoda OSZALAŁA?! Upały wracają, uderzenie ciepła w Polsce

25.10.2021  15:27
Wysokie temperatury wracają do Europy
Wysokie temperatury wracają do Europy Fot: DOSRPHOTOGRAPHY/Shutterstock

Najbliższe dni będą obfitowały w kolejne, pogodowe niespodzianki. Będzie wyjątkowo ciepło i słonecznie, a na południu Europy nawet upalnie. Tegoroczna jesień pozytywnie nas zaskoczy.

Od kilku dni w Polsce gościł niż Hendrik, który przyniósł spore ochłodzenie, a nawet trochę chmur i deszczu. Jednak już od początku tego tygodnia czekają nas kolejne zmiany. Nad kraj napłynął właśnie wyż, który zapewni wyjątkowo ciepłą i słoneczną pogodę.

Wzrost temperatur najbardziej odczują mieszkańcy zachodniej części Polski, gdzie termometry wskażą nawet do 18 stopni Celsjusza. Biorąc pod uwagę dużą ilość słońca oraz praktycznie bezwietrzną pogodę, temperatura odczuwalna podskoczy do 20 st. C.

Upały atakują Europę

Jeszcze cieplej, a wręcz upalnie będzie na południu Europy. Jak poinformował serwis fanipogody.pl, na południu Portugalii i Hiszpanii przez kilka najbliższych dni temperatura utrzyma się na poziomie około 30 st. C.

Zakładamy, że na Półwyspie Iberyjskim pojawić mogą się temperatury na poziomie 30-32 stopni. To niebywały upał jak na listopad - informują synoptycy.

Powoli pojawiają się też prognozy pogody dotyczące zimy. Tym razem może być ona dużo bardziej biała i mroźniejsza niż w poprzednich latach. Synoptycy z AccuWeather informują, że do sporego ochłodzenia przyczyni się zjawisko La Niña. Niestety, prawdziwie śnieżna aura rozgości się w naszym kraju dopiero w styczniu, przez co śnieg na Boże Narodzenie może, ale nie musi się pojawić.

Czytaj także
Przeczytaj więcej