18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gotowi na skwar?

Po majówce nastaną UPAŁY. Za moment będzie lato

03.05.2021  14:45
Pogoda w Polsce
Pogoda w Polsce Fot: Marina Zezelina/Shutterstock

Majówka w tym roku nie rozpieściła nas pogodą. Jednakże już wkrótce po niej nastaną w naszym kraju wielkie upały i przyjdzie prawdziwe lato. Jesteście gotowi?

Majówka w tym roku była niemalże w całości zimna i deszczowa - wszelkie plany na grille spaliły na panewce, ale już niedługo pogoda w kraju będzie miała dla nas wielką niespodziankę. Wkrótce za naszymi oknami pojawi się najprawdziwsze lato - szykujcie się na długie spacery i ciepłe wieczory.

Pogoda w Polsce: Po majówce przyjdzie lato

Na cały po majówkowy tydzień prognoza pogody napawa nas słusznym optymizmem. Pod koniec tygodnia na termometrach ujrzymy nawet... 26 stopni Celsjusza. Pierwsze upały stoją już dosłownie tuż za naszymi plecami. Tak wynika z przewidywań Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nim jednak w kraju nastaną takie wspaniałe temperatury - przed nami dni chłodne i deszczowe. Dopiero w weekend nasze twarze się szczerze uśmiechną. Już w piątek prognozowane jest ocieplenie, zwłaszcza w południowej Polsce, gdzie temperatura może wrosnąć do 17 st. C, na północy termometry pokażą natomiast ok. 8 st. C. "Nadal miejscami przelotne opady deszczu, a lokalnie niewykluczone burze" - pisze IMGW.

W weekend najcieplej będzie na południu kraju, gdzie temperatura wzrośnie powyżej 20 stopni Celsjusza. "Wysokiej temperaturze zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a w niedzielę także burze" - informuje IMGW. Jest to zatem słodko-gorzka prognoza, ale przynajmniej daje nam nadzieję na poprawę naszej pogodowej sytuacji. Plany na lato już zrobione?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze