18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga, uwaga!

Śnieżno, mroźno, niebezpiecznie. Ostrzeżenia IMGW dla Polaków

03.01.2021  11:43
Pogoda w Polsce i ostrzeżenia IMGW
Pogoda w Polsce i ostrzeżenia IMGW Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pogoda w Polsce nie będzie nas rozpieszczać. Zima przybywa z całą mocą i dlatego właśnie ostrzeżenia IMGW powinny wzmagać czujność Polaków. Jeśli nie chcemy zrobić krzywdy sobie i innym - musimy naprawdę mocno uważać - przede wszystkim na polskich drogach.

Pogoda w Polsce będzie dla nas w najbliższym czasie wyjątkowo sroga. W końcu doświadczymy prawdziwego oblicza zimy, która jest z nami od jakiegoś czasu, ale na razie nie dała nam w popalić. Dziś będzie zupełnie inaczej.

Pogoda w Polsce i ostrzeżenia IMGW

Dla większości województw zostały wydane ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia. Czego dotyczą? Przede wszystkim marznących opadów deszczu, które mogą doprowadzić do tzn. szklanki na drogach. Wszyscy kierowcy powinni być dziś wyjątkowo uważni - bowiem warunki pogodowe dadzą nam w kość. Jedynie spokojna, ostrożna jazda sprawi, że pojawi się szansa na uniknięcie niepotrzebnych, drogowych nieprzyjemności.

Dla tych, którzy najbardziej zimą tęsknią za białym puchem - mamy dobrą wiadomość. Na Dolnym Śląsku możemy spodziewać się również opadów śniegu. Z pewnością jeszcze bardziej utrudnią one warunki na drogach, dlatego w tej okolicy warto zachować podwójną ostrożność.

Aktualnie ostrzeżenia IMGW obowiązują w województwach: wielkopolskim, lubuskim, opolskim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim oraz w niektórych powiatach zachodniopomorskiego, śląskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, a także podlaskiego.  

Przypominamy, że ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

Jeśli nie musicie koniecznie wyjść z domu, z pewnością bezpieczniej będzie w nim po prostu zostać na ten czas.

Czytaj także
Przeczytaj więcej