18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Usmażymy się?

Pogoda ZWARIOWAŁA?! Nadciągają upały do nawet 47 stopni Celsjusza!

Bartłomiej Ciepielewski
02.08.2021  11:11
Pogoda ZWARIOWAŁA?! Nadciągają upały do nawet 47 stopni Celsjusza!

Początek sierpnia w Polsce zapowiada się chłodno i deszczowo. Inaczej sytuacja wygląda na południu Europy, gdzie synoptycy przewidują ponad 40-stopniowe upały. Piekielny skwar zaatakuje między innymi Grecję, gdzie synoptycy przewidują nawet 47 stopni Celsjusza.

Fala monstrualnych upałów zaatakowała południowo-wschodnią Europę. Przez ostatnie dni termometry we Włoszech, Grecji oraz Turcji pokazywały nawet 45 stopni Celsjusza.

Rekordy temperatur w Europie

W tym tygodniu może być jeszcze gorzej. Meteorolodzy przewidują, że we wtorek w kilku greckich regionach termometry pokażą nawet 47 stopni Celsjusza. Bardzo prawdopodobne wydaje się również pobicie rekordu temperatury w Europie, który ostatni raz został ustanowiony w Atenach w 1977 roku (48 st. Celsjusza).

Pod koniec lipca w Grecji odnotowano także inny szokujący wyczyn pogodowy. Średnia dobowa temperatura na Wyspie Kalymnos wyniosła 34,3 st. Celsjusza. Nigdy wcześniej nie zarejestrowano tak wysokiej temperatury w lipcu na Starym Kontynencie.  

Ostatni weekend okazał się niezwykle gorący także w Albanii, Serbii, Bułgarii i Macedonii Północnej. Kraje te ze względu na trwającą suszę zagrożone są gigantycznymi pożarami.

Panujący na południu Europy trend pogodowy prawdopodobnie szybko się nie skończy. Na szczęście w najbliższym czasie wysokie temperatury ominą Polskę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej